Projektowanie nowego produktu

Jak rozpocząć biznes tworząc nowy produkt na rynek?

 Projektowanie nowego produktu masowo produkowanego bądź jednostkowo wytwarzanego czy dla zwykłych użytkowników bądź produktów do zadań specjalistycznych wymaga dokładnie sprecyzowanego i przemyślnego procesu projektowego.

Przed dostosowaniem procesu projektowego grupa specjalistów posiadających duże doświadczenie przy projektowaniu produktów oraz wdrożeniu produktów na rynek analizuje oraz planuje wszystkie potrzebne czynności aby jak najlepiej zaprojektować produkt w oparciu o ergonomię, stylistykę oraz możliwości technologiczne wcześniej sprecyzowane przez klienta.

Podczas projektowania produktu przechodzi przez kilka etapów projektowych, które umożliwiają walidację ergonomii oraz linii stylistycznej produktu. W kolejnych etapach produkt zostaje utechnologiczniony tak by na samym końcu drogi projektowej, mógł zostać przekazany na linię produkcyjną w celu wyprodukowania pierwszej serii.

Wzornictwo przemysłowe pozwala przemyśleć linie życia produktu na rynku po jego wdrożeniu jeszcze na pierwszym etapie koncepcyjnym. Projektanci specjaliści, którzy na co dzień wdrażają produkty na rynek posiadają obeznanie z różnymi aspektami użytkowymi, które często są mało oczywiste nawet dla samego autora pomysłu (np. startup przychodzący ze swoim innowacyjnym pomysłem, który chce wdrożyć na rynek). Dodatkowa posiadając wiedzę produkcyjną dokładnie wiedzą jak zaprojektować produkt by potem mógł być produkowany.

Biuro projektowane takie jak 2sympleks posiada kompetencje w projektowaniu koncepcyjnym oraz modelowaniu 3d powierzchni produkcyjnych.