Wzornictwo Przemysłowe

Wzornictwo przemysłowe (ang. industrial design) jest to proces projektowania stosowany do produktów, które mają być wytwarzane za pomocą technik masowej produkcji. Rolą projektanta przemysłowego jest tworzenie i realizacja rozwiązań projektowych pod kątem problemów związanych z formą, funkcjonalnością, użytecznością, ergonomią, produkcją, marketingiem, rozwojem marki oraz sprzedażą.

Projektowanie produktu jako proces projektowy, który umożliwia wdrożenie nowego produktu na rynek.

Proces projektowy składa się z kilku etapów. Każdy nowy produkt jest wyzwaniem projektowym i wymaga ułożenia specjalnie pod konkretny projekt schematu działania.
Biuro projektowe 2sympleks, które specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym utworzyło swój własny innowacyjny proces, który w skrócie składa się z
Etap 1 – projekt koncepcyjny,
Etap 2 – projekt funkcjonalny,
Etap 3 – projekt konstrukcyjny.
Przykładowy zarys procesu projektowego można przeczytać na ich stronie.

Wzornictwo przemysłowe jest łącznikiem między klientem i jego pomysłem a producentem.
Biuro projektowe 2sympleks nie tylko tworzy język stylistyczny produktu ale również łączy klientów z producentami. Dysponuje wsparciem inżynierów oraz konstruktorów.

Projektanci pracujący w 2sympleks są w stanie w bardzo krótkim czasie przygotować produkt aby mógł w jak najszybszym czasie trafić na rynek. Od szkiców projektowych przez modelowanie powierzchni CAD do wytworzenia np. form wtryskowych.

Encyklopedia PWN o wzornictwie przemysłowym.
Wikipedia o wzornictwie przemysłowym.
Wzornictwo przemysłowe
Wzornictwo przemysłowe

Strona główna

wzornictwo przemysłowe